Spodnie motocyklowe

Zwykłe spodnie na przejażdżkę motocyklem? To – eufemistycznie mówiąc – nie najlepszy pomysł. Jeśli często poruszasz się na swoim jednośladzie, powinieneś/powinnaś zaopatrzyć się w specjalne spodnie motocyklowe. Zapewnią one komfortową jazdę, a w razie upadku zagwarantują Twojej skórze odpowiednią ochronę przed przetarciem.

W ofercie sklepu X-Moto znajdziesz duży wybór spodni motocyklowych męskich i damskich dla osób o różnych upodobaniach i potrzebach. Zaopatrzysz się u nas w spodnie tekstylne, skórzane i jeansowe do jazdy sportowej, turystycznej i miejskiej. Posiadamy także szeroki wybór spodni motocyklowych przeznaczonych do jazdy na motocyklach crossowych i enduro oraz quadach. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z dostępnym asortymentem.

Czym wyróżniają się dobre spodnie motocyklowe?

Profesjonalista i hobbysta doskonale wie, że dobre spodnie motocyklowe to spodnie wygodne, zapewniające komfort podczas podróży oraz gwarantujące ochronę nóg. Podczas wyboru i zakupu warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Warto, aby spodnie wyróżniały się:

 • materiałem odpornym na przetarcia;
 • elementami odblaskowymi;
 • licznymi kieszeniami;
 • ochraniaczami w newralgicznych miejscach;
 • wodoodpornymi i wiatroszczelnymi membranami;
 • regulacją w pasie;
 • panelami elastycznymi i antypoślizgowymi.

Znajdziesz u nas skórzane, tekstylne i jeansowe spodnie motocyklowe w wielu rozmiarach, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Bez problemu skompletujesz je z kurtką, obuwiem i akcesoriami motocyklowymi znajdującymi się w naszym asortymencie. Zapoznaj się z ofertą, wybierz odpowiednie dla siebie produkty i ciesz się komfortową jazdą motocyklem.

Jak wybrać odpowiednie spodnie motocyklowe?

Wybór odpowiednich spodni motocyklowych nie jest prostą sprawą. Poza oczywistościami, takimi jak dobranie spodni do obwodu pasa i ud czy długości nóg, warto zwrócić uwagę na umiejscowienie protektora kolanowego. Wbrew pozorom, gdy stoimy, powinien znajdować się on nieco pod kolanem – dopiero po usadowieniu się na motocyklu i podniesieniu nogi ochraniacz powinien trafić bezpośrednio na kolano.

Co z materiałem? To nie tylko kwestia wyglądu, który chcemy osiągnąć, ale również tego, kiedy i ile jeździmy. Ogólnie rzecz biorąc, spodnie tekstylne są bardziej uniwersalne niż skórzane czy jeansowe. Większość modeli posiada wypinaną podpinkę ocieplająca oraz otwierane wloty powietrza, dzięki czemu spodnie takie sprawdzą się w każdej temperaturze. Membrana wiatro- i wodoszczelna zapewni zaś niezbędny komfort podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.

Jeśli nie jesteś pewien/pewna, który model spodni motocyklowych będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy, nie zawahaj się z nami skontaktować. Nasi pracownicy chętnie pomogą Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Jak czyścić spodnie motocyklowe?

Niezależnie od tego, z jakiego materiału spodnie motocyklowe są wykonane, absolutnie nie można zwlekać z ich czyszczeniem! Plamy z soli, ptasich odchodów czy błota szybko wnikają w strukturę materiału, często prowadząc do niszczenia go. Zanim powiemy Ci jak czyścić spodnie, uczulamy, że bezwzględnie należy unikać gorącej wody oraz silnej chemii. Wykorzystanie ich może nieodwracalnie zniszczyć odzież.

Czyszczenie spodni tekstylnych

 1. Zamknij wszystkie otwory wentylacyjne oraz kieszenie i wyjmij protektory.
 2. Zamocz spodnie w letniej, maksymalnie 30-stopniowej wodzie z dodatkiem płynu do prania tkanin delikatnych.
 3. Wykonuj delikatne ruchy. Nie szarp i nie pocieraj materiału.
 4. Kilka razy wypłucz materiał, a następnie powieś go na wieszaku lub rozłóż w cieniu, żeby mógł wyschnąć.

Czyszczenie spodni skórzanych

 1. Na gąbkę nałóż środek do czyszczenia skóry i delikatnie przetrzyj zabrudzoną powierzchnię. Jeśli to nie pomaga, użyj szczoteczki z delikatnym włosiem.
 2. Zaimpregnuj skórę.
 3. Zostaw odzież do wyschnięcia.

Aktywne filtry